Постанова Верховної Ради України Про Премію Верховної Ради України найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Дата: 04.03.2021 08:48

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Відповідно до норм законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", "Про Регламент Верховної Ради України", "Про комітети Верховної Ради України" з метою адресної підтримки найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, стимулювання продовження ними навчання в закладах вищої освіти України, підвищення престижності здобуття якісної освіти в Україні Верховна Рада України постановляє:

1. Заснувати 30 премій Верховної Ради України для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі - Премія).

2. Установити, що Премія щороку присуджується здобувачам, які у поточному році завершили здобуття повної загальної середньої освіти, виконали сертифікаційні роботи зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, з чотирьох і більше навчальних предметів, отримали загальну суму балів за шкалою 100-200 не менше 790 балів, у тому числі 200 балів за щонайменше один із цих навчальних предметів (до обрахунку беруться чотири найвищі особисті результати з тих навчальних предметів, для складання яких учасника зовнішнього незалежного оцінювання було зареєстровано), та які зараховані у поточному році до закладу вищої освіти в Україні та підписали договір про навчання із закладом вищої освіти України. Якщо до переліку претендентів, які задовольняють визначеним вимогам, потрапило менше тридцяти осіб або їх тридцять рівно, Премія присуджується всім із них. У разі якщо до переліку претендентів потрапило більше тридцяти осіб, Премія присуджується лише тим, чий результат (загальна сума балів із чотирьох навчальних предметів) є більшим щонайменше на 1 бал за результат тридцять першого претендента у переліку. Розмір однієї Премії становить 100 тисяч гривень.

3. Центральному органу виконавчої влади у сфері освіти і науки протягом трьох місяців з дня прийняття цієї Постанови розробити і затвердити Положення про Премію.

4. Комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесені питання освіти, науки та інновацій, забезпечити до 1 листопада кожного року внесення до Верховної Ради України кандидатур на здобуття Премії.

5. Верховна Рада України щорічно до 31 грудня приймає постанову про присудження Премії за відповідний рік.

6. Кабінету Міністрів України щорічно під час розроблення проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати бюджетні призначення Апарату Верховної Ради України, необхідні для здійснення заходів з виплати Премії.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття та застосовується з 2021 року.

Голова Верховної Ради України

Д.РАЗУМКОВ