Доброславська громада

Одеська область, Одеський район

РІШЕННЯ Про встановлення ставок туристичного збору на території Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області на 2022 рік

Дата: 26.08.2021 17:19
Кількість переглядів: 246

 

УКРАЇНА

ДОБРОСЛАВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

смт.Доброслав

 

 

РІШЕННЯ

від 03.06.2021 року                                                                             № 362 - VIII

 

Про встановлення ставок туристичного збору на території Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області на 2022 рік

 

Відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу України, статтей 8,10,12,268 Податкового кодексу України, керуючись статтями 26,59,63,69 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні, з метою поповнення доходної частини бюджету селищної ради, Доброславська селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Установити на території Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області ставки туристичного збору, згідно з Положенням, що додається (додаток №1).

2. Секретарю селищної ради, спільно з фінансовим відділом Доброславської селищної ради,  довести це рішення до відома ГУ ДПС в Одеській області та оприлюднити в засобах масової інформації, або в інший можливий спосіб.

3. Рішення Доброславської селищної ради №1519-VII від 10.07.2020 року «Про встановлення ставок туристичного збору на території Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області на 2021 рік» визнати таким, що втратить чинність з 01.01.2022 року.

4. Рішення набирає чинності з 01.01.2022 року.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально – економічного розвитку інвестицій та міжнародного співробітництва (голова комісії – Котвіцький В.М.).

 

 

 

Доброславський селищний голова                                             Л.Я.Прокопечко

                                                                                                      

 

 

                                                                                                         Додаток №1

                                                                                                            

                                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                     рішенням Доброславської селищної ради

                                                                                     Одеського району Одеської області

                                        

                                                                                          від                     2021р. №                                                                                                                                                                                                                           

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про туристичний збір,

на території Доброславської

селищної ради Одеського району Одеської області на 2022 рік

 

1.  Загальні положення

Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.    

          2. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Доброславської селищної ради,  та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5 даного Положення.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, на території  населених пунктів Доброславської селищної ради;

б) фізичні особи – резиденти – фізичні особи особи,які мають місце проживання і Україні, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 5 даного Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, - її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені, її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері та з боку батька, онуки, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання(ночівлі), визначених підпунктом "б" пункту 5 даного Положення, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

3. Ставка збору

Ставка збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5 даного Положення, у розмірі до 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та до 1 відсотка - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

4. База справляння збору

Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5 даного Положення.

5. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

5.1. справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2. справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 7.2 даного Положення, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5 даного Положення;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" пункту 5 даного Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються селищною радою справляти збір на умовах договору, укладеного з виконавчим комітетом Доброславської селищної ради від імені Доброславської селищної ради.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Доброславськ селищної ради.

6. Особливості справляння збору

6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Доброславської селищної ради.

За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового  кодексу України та даного рішення Доброславської селищної ради.

6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території Доброславської селищної ради, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом України порядку";

7. Порядок сплати збору

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно) на підставі даного рішення Доброславської селищної ради.

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

8. Платники туристичного збору та податкові агенти несуть відповідальність за порушення порядку справляння та сплати туристичного збору згідно з вимогами чинного законодавства України.

9. Контроль за своєчасністю подання податкової декларації туристичного збору до контролюючого органу, правильність його обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету здійснює контролюючий орган.

 

 

Секретар селищної ради                                                                 О.Г.Волощук

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь