Дата: 31.05.2022 16:47

Пам’ятка.

Дії населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації з викидом (виливом) аміаку.

Аміак — безбарвний газ із різким задушливим запахом, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний. Аміак легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків.

Правила поведінки в умовах викиду (виливу) аміаку:

- виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно напрямку вітру;

- якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно укритися в укриттях, підвалах, квартирах (будинках), попередньо загерметизувавши вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);

- в квартирі (будинку) бажано пройти до ванної кімнати та включити душ на мілке розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не включати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);

- якщо чуєте запах аміаку – дихати через зволожену марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).

Перша допомога при отруєнні аміаком:

- виведіть ураженого на свіже повітря;

- дайте йому теплого молока з харчовою содою;

- одягти ватно-марлеву пов'язку, змочену водою, краще 5% розчину оцтової або лимонної кислоти;

- при потраплянні в очі — промийте водою або протріть вазеліновою або оливковою олією;

- при ураженні шкіри — обмийте чистою водою, зробіть примочки з 5% розчину оцтової або лимонної кислоти.

Якщо сталася аварія на Одеському припортовому заводі (ОПЗ), а ви знаходитесь на вулиці:

- уважно слухайте повідомлення з гучномовців;

- негайно прямуйте до власної домівки, де можете щільно загерметувати вікна і двері.

- ввімкніть доступні вам джерела інформаціїї (місцевий канал телебачення, офіційні сторінки влади, інші місцеві групи в Фейсбук, Вайбер, Телеграм)

На вулиці знаходитись категорично ЗАБОРОНЕНО!

Якщо ви знаходитесь далеко від власної домівки, знайдіть найближче простіше укриття в низині (газоподібний аміак легше повітря і підіймається догори)

Що треба мати вдома:

- протигаз;

- промислові респіратори;

- ватно-марлеву пов’язку (пов'язка складається із звичайної медичної марлі, складеної в три-чотири шари, між шарами марлі можна прокласти вату);

- готовий 5% розчин оцтової або лимонної кислоти;

- захисні окуляри (можна використовувати окуляри для плавання/пірнання).

!!! Протигаз, промисловий респіратор або ватно-марлеву пов’язку необхідно використовувати лише у разі відчуття запаху аміаку!!!