Як зберегти тепло в оселі?

Дата: 26.08.2022 09:08

• Не перекривай шлях теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розташовані меблі, сушаркидля білизни перед батареями поглинаютьдо 20%теплової енергії.
  • Заклей щілини у вікнах. Біля 40% тепла,що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції (утеплення вікна поролоновими смужками) допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5°С
  • Обладнай вентиляційні отвори спеціальними дверцятами
    або шматком картону
    . Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.
  • Прибери декоративні панелі на батареях. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша,ніж у тих, які виступають в кімнату.
  • Наклей фольгу на обидві сторони ДСП та розмісти на стіні
    за батареєю.  Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати
    на опалення приміщення зменшуються на 4%.
  • Перефарбуй батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8-10 % тепліше, ніж з білою.
  • Не перегрівай приміщення – вдягайся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів, сон у прохолодному приміщенні корисніший.
  • Провітрюй приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідкриті  впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.
  • Постав засоби обліку тепла. Витрати на опалення приміщення зменшуютьсядо 40%, якщо ти маєш індивідуальне опалення або лічильники тепла.
  • Проведи теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною (підтягнути дверні петлі та додатково встанови теплоізоляцію на  самі двері).
  • Постав склопакети. Склопакети мають такий самий опір теплопередачі,
    як цегляна стіна товщиною 50 см. Такий надвисокий ступінь теплоізоляції
    скорочує втрати тепла до 50%.
  • Використовуй жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.
  • Закривай двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна у під’їзді(парадній) становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.