Перейменування вулиць в населених пунктах Доброславської територіальної громади

Дата: 11.01.2023 12:08

Перейменування вулиць в населених пунктах Доброславської територіальної громади

З початком повномасштабного вторгнення кожен з нас відчув потребу відгородитися від усього, що нагадує нам про спільне минуле з ворогом. Нині в Україні відбувається процес декомунізації. Вже перейменували чимало вулиць, демонтували пам’ятники, відмовились від російських книг та пісень, а також ухвалили ряд законів, які мають це контролювати. Доброславська селищна рада не стоїть осторонь цього процесу, а активно його підтримує, тому відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про географічні назви»  та на виконання Законів України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про правовий режим воєнного стану в Україні», рішенням Доброславської селищної ради від 09.06.2022 року№1076 – VIII перейменовано вулиці в населених пунктах Доброславської територіальної громади, а саме:

у смт. Доброслав:

• проспект 40-річчя Визволення – на проспект Свободи;
  • вулицю Першотравневу – на вулицю Захисників Маріуполя;
  • вулицю 8 Березня – на вулицю Романа Шухевича;
  • вулицю Суворова – на вулицю Польську;
  • вулицю Овчаренка – на вулицю Чумацьку;

у селі Ониськове:

• вулицю Южну – на вулицю Південну;
  • вулицю 40 років Перемоги – на вулицю Незалежності;

у селі Кремидівка:

• вулицю 40 років Перемоги – на вулицю Відродження;

у селі Благодатне:

• вулицю Першотравневу – на вулицю Українського Козацтва;

у селі Христо-Ботеве:

• вулицю Першотравневу – на вулицю Кобзареву.

Крім того, з метою вшанування пам’яті командира 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу полковника Віталія Гуляєва, який загинув, захищаючи нашу Батьківщину від російських окупантів, рішенням Доброславської селищної ради від 22.08.2022 року№1137 – VIII перейменовано

• у смт Доброслав вулицю Східну – на вулицю полковника Гуляєва.

Отримавши інформацію про зміну назв вулиць у кожного свідомого громадянина виникають питання:

• Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Такої необхідності немає, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Внести оновлену інформацію можна під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

• Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, є чинними у разі зміни назви вулиці, на якій вони розташовані, тому немає необхідності вносити зміни до свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо. Зміни будуть внесені після відчуження майна – продажу, дарування або передачі у спадок: тобто у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва вулиці.

• Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Так. Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Більш детально вивчити ці питання Ви можете на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/news/rozyasnennya-chi-potribno-pereoformlyuvati-dokumenti-yakshcho-zminilas-nazva-vulici .

З метою інформування, нагадуємо

ЧИННІ НАЗВИ ВУЛИЦЬ В СМТ. ДОБРОСЛАВ:

• вулиця 6 Армії;
  • вулиця Польська (колишня вулиця Суворова);
  • вулиця Героїв 28-ї бригади;
  • вулиця полковника Гуляєва (колишня вулиця Східна);
  • вулиця Лицарів Зимового Походу.

Звертаємося до жителів громади:

Перевірте таблички з назвами вулиць в себе на будинку, демонтуйте з будинків таблички зі старими назвами вулиць, при потребі зафарбуйте чи видаліть старий напис до нечитабельного стану.

Давайте нарешті разом позбавимо будинки населених пунктів Доброславської громади від ганебних плям тоталітарного минулого!