Доброславська громада

Одеська область, Одеський район

Сьогодні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 18.10.2022 17:40
Кількість переглядів: 99

Фото без опису

Сьогодні у світі вшановують Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі.

Наша держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим особам.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

За офіційною інформацією Офісу Генерального прокурора, з 01 січня 2022 року по 30 серпня 2022 року зареєстровано 103 кримінальні правопорушення (провадження) за ст. 149 (торгівля людьми) КК України та зареєстровано 41 особу як потерпілу від торгівлі людьми.

Мінсоцполітики як національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми згідно з Порядком виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 року № 660, забезпечено виплати особам, які постраждали від торгівлі людьми.

З 01 липня 2022 року майже втричі, в порівняні з 2012 роком, збільшено одноразову матеріальну допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, яка становить для:

для дітей віком до 6 років – 6 603,00 грн;

для дітей віком від 6 до 18 років – 8 232,00 грн;

для працездатних осіб – 7 800,00 грн;

для осіб, які втратили працездатність – 6 081,00 грн.

Станом на 01 вересня 2022 року 30 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, отримали одноразову матеріальну допомогу (відповідно до поданих заяв), з них у період з 24 лютого по 29 серпня 2022 року виплату отримали 17 осіб.

Та попри все, проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації як зусиль інституцій на державному рівні та міжнародної спільноти, так і зусиль кожного з нас.

На сьогодні проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію суверенної незалежної держави України. Наша держава зіткнулася із катастрофічними гуманітарними і соціальними наслідками (сексуальне насильство з боку військ рф, торгівля людьми, примусове вивезення мирних жителів до рф тощо).

Якщо раптом Ви або хтось з Ваших знайомих зіткнувся з даною ситуацією, зверніться до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод або зателефонуйте на «гарячу лінію» 15-47.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь