Повідомлення RASFF № 2023.1192 про імпортування з Литовської Республіки невідповідного харчового продукту (мікс морепродуктів)

Дата: 10.03.2023 16:02

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) надійшло повідомлення від 18 лютого 2023 року № 2023.1192, стосовно виявлення перевищення допустимого рівня Кадмію у замороженому міксі морепродуктів (виробник: Zejiang Zhoufu food Co. LTD, China), що експортувалися з Литовської Республіки (відправник: UAB «Plunges kooperatine prekyba», Lithuania) до України.

Невідповідний харчовий продукт може нанести шкоду здоров’ю споживача (Кадмій і його сполуки є надзвичайно токсичними, навіть, у незначних концентраціях. Має властивість накопичуватись в організмах і екосистемах. Вдихання кадмієвого пилу швидко призводить до захворювань, часто смертельних, дихальних шляхів і нирок (найчастіше — ниркова недостатність). Поглинення будь-якої значної кількості кадмію викликає негайне ураження печінки і нирок. Сполуки, що містять кадмій, є також канцерогенними).