ДПС інформує про особливості відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Дата: 14.08.2023 10:01

Головне управління державної податкової служби в Одеській області повідомляє, у зв'язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших 2 законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі Закон №3219), що набрав чинності з 01 серпня 2023 року інформуємо про особливості відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами, далі Закон № 265), до суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», та пов'язані із здійсненням розрахунків за товари (послуги) без застосування РРО/ПРРО, та/або невидачу відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункової операції.

Так застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону №265 з 01.08.2023 року відновлено стосовно суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор за порушення, вчинені до та під час воєнного стану.

3 01.10.2023 у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи будуть застосовані штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у  сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 року включно.