Екологічна стежка Доброслава

«Екологічна стежка Доброслава» — це один із проєктів, який був реалізований в рамках конкурсу молодіжних проєктів «Небайдужі» у 2020 році у Доброславі. Команда проєкту поставила перед собою мету: створення нового туристичного маршруту, збереження екологічно чистого навколишнього середовища та запровадження у Доброславі відпочинку, що поєднував би зелений туризм, спорт (піші походи та велопрогулянки), відпочинок на природі, пізнання флори і фауни рідного краю.

Великий об’єм роботи та спільні зусилля команди проєкту, волонтерів, небайдужих мешканців громади передували відкриттю «Екологічної стежки»: було підготовлено маршрут: очищено територію від сміття, декількох масових сміттєзвалищ;  покошено траву  та будяки. До роботи, окрім людських ресурсів, залучалася важка техніка, було вивезено декілька тонн сміття. Було облаштовано 4 місця зупинок для туристів (2 альтанки, 4 столи, 8 лавок, 2 кам’яні кострища); виготовлено та встановлено 6 інформаційних стендів, 1 великий в’їзний знак – початок маршруту.
   Сьогодні «Екологічна стежка Доброслава» — це маршрут, протяжністю близько 6 кілометрів мальовничими куточками селища. Шлях пролягає біля двох природних ставків, один з яких є великою центральною водоймою з багатою фауною. Маршрут чудово підходить не лише для піших, а й для велопрогулянок — вузенькі стежки лісосмуги змінюються широкими польовими дорогами, похилі спуски та круті підйоми — чудовий вид активного відпочинку як для дітей, так і для дорослих.

На «Екологічній стежці Доброслава» також знаходиться територія пейнтбольного клубу, тож прогулявшись і насолодившись красою природи, кожен бажаючий зможе зійтися в запеклому бою із супротивником або ж позмагатися на влучність, швидкість і вміння володіти зброєю у командах.

І який же відпочинок на природі без смачних шашликів. Для організації пікніка облаштовані спеціальні місця з кострищами, лавками і столиками.

Усі зручності для приємного проведення дозвілля у компанії або у сімейному колі – для вас!