Екскурсійні маршрути Доброслава

Доброслав – перлинка Одещини! Містечко незайманої природної краси, унікальних мистецьких обєктів та скульптур, містечко рекордів (їх тут цілих 17, і це не межа).

Екскурсія «Доброслав гостинний», без сумніву, стане для вас приємним і незабутнім відкриттям! На вас чекає цікава, насичена сюрпризами і веселими інтерактивами, прогулянка усіма тематичними парками Доброслава: парк «Японський сад», Парк болгарської культури «Тракія», парк «Закоханих сердець», «Дубай-парк», сквер «Бабусин садочок», парк «Щедрик», Алея Слави, сквер «Перлинка Доброслав», сквер Української пісні, Мистецька алея, Алея дружби та ще багато цікавинок та оригінальних артоб’єктів.

Кожному бажаючому ми запропонуємо:

• магія чайної церемонії  у Японському саду – відчуйте запаморочливий дух Сходу;
  • дегустація ароматних, смачних настоянок та варення на основі пелюсток троянд від «Трояндової феєрії» села Трояндове – здивуйте свої смакові рецептори;
  • відвідування сувенірної лавки з унікальними сувенірами на згадку про Доброслав;
  • Під час екскурсії можливі додаткові театралізовані постановки, цікаві розіграші, фото на пам'ять у японських костюмах.

Проведіть свій час незабутньо! Доброслав гостинний чекає на вас!

Контакти: Одеська область, Одеський район, смт Доброслав.

Тел.: +380969022767

E-mail: viddil_kult@ukr.net

Екскурсія "Романтичні вогні Доброслава".

Ввечері, коли у всіх парках Доброслава запалюються ліхтарі, селище стає особливо казковим, романтичним та привабливим. Усе навколо наповнюється особливою атмосферою, яка так і манить. Прогулянка вечірнім Доброславом зачарує вас і запалить вогник в серці та іскринки радості в очах!

Екскурсія "Навколо світу" - ви побуваєте:

- у романтичному французькому дворику "Прованс" з гарячою кавою та круасанами,

- заспокійливому Японському саду, де помедитуєте у саду каменів та зачаруєтеся чайною церемонією у будиночку чашіцу,

- іспанському скверику сальвадора Далі, де зможете помилуватися чудернацькими арт-об’єктами за мотивами картин відомого художника;

- парку болгарської культури "Тракія", який щедро і густо засаджений сотнями видів пахучих та барвистих троянд;

- магічному "Дубай-парку", де прогуляєтеся гарною набережною біля найбільшої природної водойми Доброслава.

Екскурсія "Місцями пам’яті і слави"

Включає у себе прогулянку Меморіальним комплексом жертв голодоморів та політичних репресій, Алеєю пам’яті, Алеєю дружби, сквером 28 ОМБ імені Лицарів зимового Походу.

Меморіальний комплекс жертв голодоморів та політичних репресій

Комплекс споруджувався у два етапи: у 2007 році була  збудована центральна алея до 75 роковин Голодомору; у 2009 році зведений храм Усіх Святих Землі Української, Української Православної церкви Київського патріархату.

Центральною фігурою комплексу є Скорботний ангел. Автори: художниця Лариса Дем’янишина, одеський скульптор Клим Степанов та майстер художньої ковки Іскієрго Фраго Освальдо. Гранітна частина знаку, що складається зі стилізованого серця і хреста, символізує розбиту душу, яку зігріває своїми крилами ангел. Він символізує духовну сутність, хрест – духовність простору і виміру. Наскрізність хреста уособлює прорив до світла, надію на порятунок. Краплини на гранітному серці – це одночасно і сльози, і зернини. Стели по обидві сторони монументу є ніби продовженням крил ангела і зверху по формі нагадують колоски. Чаша у фонтані - символ скорботи, переповнена слізьми за невідспіваними душами померлих.

На території комплексу у 2009 році в честь відзначення 20-ї річниці Народного Руху України відкрито пам’ятний знак В’ячеславу Чорноволу, політичному діячу, герою України.

Ще один памятний знак, зведений на території Меморіального комплексу, "Птах свободи". Відкритий у 2015 році 20 лютого в день річниці масових розстрілів в Києві на майдані на честь бійців Небесної сотні. Автор чотирьохметрової композиції – одеський артскульптор Кирило Максименко.

Птах створений із металевого пруття різної довжини, звареного між собою. Фігури, що тримають тризуб, уособлюють народ України, що тримає свободу на своїх  руках.

Навколо металевої композиції –  інсталяція київського євромайдану 2014 року. Вона була зроблена із автомобільних шин, цеглин, щитів та касок, з написами «Слава Україні», «Воля або смерть».

Алея дружби

Відкрито у 2023 році, у травні, з нагоди Дня Європи в Україні. Алея символізує співдружність України з 50 країнами світу, які активно підтримують нашу державу та надають їй допомогу у боротьбі проти російського агресора.

Розпочинає Алею арт-об’єкт "Нескорені", що є символом незламності українських захисників. Душі наших загиблим воїнів зображені в образі птахів, які відлітають у кращий світ. Жовта куля на арт-об’єкті уособлює сонце, яке сходить над Україною і обов’язково засяє по-новому після повної перемоги України над ворогом!

Сквер 28 ОМБ імені Лицарів Зимового Походу

та арт-об’єкт "Тризуб"

Алея пам’яті

Головним об’єктом Алеї є монумент "Захисникам України", відкритий у 2018 році і присвячений темі війни на сході України.

Це мінікопія диспетчерської вежі Донецького аеропорту, який 242 дні у розвалинах і руїнах, доблесно, мужньо і непохитно захищали наші воїни - кіборги! Висота монументу - 7,5 метрів. Обабіч вежі - чотири фігури бійців, що символізують собою душі загиблих воїнів АТО.

Маршрут "Екологічна стежка Доброслава"  https://dobroslavsrf-gromada.gov.ua/ekologichni-stezhki-dobroslava-09-58-55-21-01-2021/