Одеська область опинилася в "червоній" зоні: які обмеження діятимуть

Дата: 22.03.2021 15:10

Фото без описуЗа рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 20.03.2021 року  на території  Одеської області з 00:00 23 березня 2021 року та запроваджуються епідобмеження "червоної" карантинної зони.

Відтак,  в Одеській  області будуть обмеження "червоної" зони та залишаються обмеження "помаранчевої":

• прийом відвідувачів у закладах громадського харчування;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів;
  • робота непродовольчих магазинів та ринків;
  • робота закладів культури;
  • проведення масових заходів;
  • спортивні матчі з глядачами;
  • відвідування закладів освіти крім дошкільних, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів закладів загальної середньої освіти .

МОЗ нагадує: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами — рятує життя. Бережіть себе та рідних.

При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.

Контроль та відповідальність.  За порушення умов карантину передбачаються відповідні покарання.

Штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-54 тис грн) або арешт на 6 місяців

Обмеження або позбавлення волі на 3 роки, якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби.

Позбавлення волі на термін від 5 до 8 років, якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб

Не наражайте на небезпеку себе та близьких. Залишайтеся вдома. Збережімо Україну!

Правила обов'язкової обсервації

Уряд пом’якшив карантинні обмеження, та дозволив громадянам замінити обов’язкову обсервацію на самоізоляцію.

Чим відрізняється обсервація від самоізоляції?

При обсервації людина перебуватиме у лікарні чи іншій установі, яка визначена місцевою владою як обсерватор. При самоізоляції людина сама визначає, де планує перебувати протягом 14 днів. *Самоізоляції підлягають особи, які досягли 60 років.

Що для цього необхідно зробити?

При перетині кордону чи КПВВ людина погоджується на самоізоляцію.

Необхідно скачати та зареєструватися в мобільному електронному сервісі “Вдома”.

Слідувати інструкціям з мобільного додатку та дотримуватися правил самоізоляції.

Якщо ви не хочете або не маєте можливості встановити мобільний додаток "Вдома" - вас доставлять до місця обов’язкової обсервації.

Хто може використовувати самоізоляцію в “Дії”?

Люди, які в’їжджають з-за кордону до України.

Люди, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, Криму і м. Севастополя через КПВВ.

Хто потрапить до обсервації?

Ті люди, які двічі порушили умови самоізоляції - обов'язково підлягають обсервації, у визначених місцевою владою місцях.

Чи можливо зменшити термін самоізоляції при використанні застосунку «Вдома»?

Так. Відповідно до Постанови самоізоляція може бути припинена, при умові:
- після отримання негативного результату ПЛР-тесту;
- після отримання негативного результату експрес-тесту на визначення антигена, який проведено після перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них.