В Україні діє державна програма «Доступні кредити 5-7-9%»

Дата: 07.04.2021 14:30

Підприємці Доброславської ОТГ можуть долучитися до державного проєкту з доступного кредитування малого бізнесу. Тепер вони мають можливість взяти позику на стартап або розвиток власної справи під низьку ставку – від 5 до 9%.

Державна програма «Доступні кредити» спрямована на розвиток в Україні приватного підприємництва, створення нових робочих місць. А ще вона має сприяти поверненню з-за кордону трудових мігрантів.

Від моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки видали 12539 кредитів на загальну суму в 30,8 млрд грн.

З них:

• 14,206 млрд грн були видані в якості рефінансування попередньо отриманих кредитів;
  • 4,691 млрд грн підприємці отримали на інвестиційні цілі;
  • 11,913 млрд грн у якості антикризових кредитів.

На сьогодні Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво з 28-ма банками.

У рамках програми діють три відсоткові ставки(залежно від дати заснування бізнесу та його розміру (річного обороту):

5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;
7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

Банк-учасник перевіряє кредитну історію позичальника, його відповідність критеріям програми. Після приймає рішення, чи надавати кредит конкретному заявнику.

Якщо у підприємця при оформленні кредиту не вистачає застави, часткові гарантії надасть держава. Також він матиме можливість за необхідності пройти безкоштовне навчання, аби скласти якісний бізнес-план для отримання кредиту.

За взятий у банку кредит підприємці сплачуватимуть лише від 5 до 9% від суми позики. Решту відсотка покриватиме держава.

Для отримання кредиту на відкриття власної справи або модернізацію обладнання та розширення бізнесу підприємець має оформити заявку в банку – в самій установі або онлайн. Позичальником може бути і юридична, і фізична особа. Наразі 24 банки партнери долучилися до державної програми «Доступні кредити».