Регіональний профіль громадського здоров’я Одеської області

Дата: 29.07.2021 10:57

Регіональний профіль – це документ, який на основі показників захворюваності, смертності, народжуваності тощо окреслює пріоритетні напрямки роботи з розбудови системи громадського здоров’я, профілактики інфекційних, неінфекційних хвороб та негативних соціальних явищ, а також покращення доступу населення регіону до медичної допомоги та соціально-психологічної підтримки.

Регіональний профіль Одеської області розроблявся експертами Одеського обласного центру громадського здоров’я спільно з ЦГЗ МОЗ України, Центром медичної статистики МОЗ України, Національною поліцією та неурядовими організаціями.

Згідно Профілю Одещина має низку проблем, які потребують вирішення. Зокрема: високий рівень захворюваності на ВІЛ, вірусні гепатити, туберкульоз. Також наш регіон має погані показники по смертності через серцево-судинні хвороби та цукровий діабет.

Цей профіль окреслює питання, які вирішення. Розвиток громадського здоров’я і профілактики у Доброславській громаді дозволить подолати ці проблеми та зробити життя наших громадян здоровим, тривалим і щасливим.