Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Дата: 30.11.2021 08:18

Відповідно до розпорядження Доброславського селищного голови Людмили ПРОКОПЕЧКО щодо проведення у 2021 році Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” та з метою привернення уваги громадськості до проблеми домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

З 25 листопада до 10 грудня проходить щорічна акція “16 днів проти насильства” основною метою акції є:

•  привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  •  активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  •  проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  •  формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Фото без описуАкція в Доброславській  селищній раді   розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок  Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. Кожен з нас має сказати «Стоп! Насильству» у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

І хоча сьогодні в державі розгорнута широка соціальна інформаційна кампанія стосовно розголосу існуючої проблеми, в більшості випадків жінки-жертви насильства не дуже поспішають винести на розгляд широкого загалу приховану від сторонніх очей жорстокість. Більшість випадків насильства над жінками відбувається, як це не сумно, в сім’ї. І тут мова йде не тільки про фізичне насильство, а й його латентні форми: сексуальне, економічне та психологічне. Домашнє насильство носить прихований характер, тому що ані жертви, ані їхні кривдники не готові розповісти про проблему сім’ї за її межами. СКАЖЕМО « СТОП НАСИЛЬСТВУ»