До відома

Дата: 04.08.2022 16:06

Доброславська селищна рада повідомляє, що відповідно до п. 27 Розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України, під час дії воєнного стану земельні відносини вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно договори оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану, відносно земельних ділянок сільськогосподарського призначення з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки земель, яка переглядається щорічно. Тобто усі договора оренди земель сільськогосподарського призначення, які були укладені до введення воєнного стану автоматично пролонгуються на 1 рік на тих самих умовах.

У зв’язку з тим, що 01 січня 2022 року набула чинності нова нормативна грошова оцінка земель населених пунктів на території Доброславської територіальної громади, орендна плата розраховується згідно такої оцінки з урахуванням коефіцієнту індексації (ст. 289 Податкового кодексу України)/