В Доброславській селищній раді пройшов показ документальної стрічки «Щедрик проти "русского міра"»

Дата: 06.01.2023 09:13

Творці фільму презентують захопливу, сповнену пригод історію світового турне хорової капели диригента Олександра Кошиці 1919–1924 років. За збігом сучасної історії сюжет фільму порушує низку актуальних проблем сьогодення — протидії російській культурній експансії та пропаганді, питання культурної дипломатії України, місця українського культурного продукту у світі та його боротьби за себе.

Фільм розповідає про неймовірні випробування, які пережили солісти капели, що мала державний статус і відкривала світові очі на Україну. Тоді українські музиканти прославляли нашу культуру за кордоном в умовах російської агресії, близьких до сьогоднішніх.

Але ще неймовірнішою стала доля мелодії на чотири ноти, яку десять років вдосконалював Микола Леонтович. Український «Щедрик» став безсмертним, бо він звучить по всьому світові на Різдво. Пісня не дала піти у забуття і самому композитору, підступно вбитому більшовицьким найманцем.