Повідомлення про імпортування з Франції невідповідного концентрованого напою

Дата: 10.02.2023 16:22

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) надійшло повідомлення від 26 січня 2023 року № 2023.0628, стосовно виявлення занадто високого вмісту барвника E 124 (Понсо 4 R) в концентрованому напої, що експортувався з Франції.

Невідповідний харчовий продукт може нанести шкоду здоров’ю споживача (Понсо́ 4R — синтетичний барвник, зареєстрований як харчова добавка E124. Застосовується у виробництві м’ясних виробів (сосисок і ковбас, рибних продуктів (солона та копчена риба), безалкогольних напоїв, пресервів із фруктів, кондитерських виробів, морозива, їстівних оболонок сирів, фруктових вин. Харчова добавка E 124 може завдати істотної шкоди здоров’ю людини. При надмірному вживанні викликає: тяжкі алергічні реакції, астматичні прояви, висипання на шкірних покривах, анафілактичний шок, у дітей збудження нервової системи, агресію, значне зниження концентрації уваги).