Хто має право подавати заяву та декларацію для отримання житлової субсидії на неопалювальний сезон

Дата: 24.04.2023 15:54

Фото без описуЯк відомо, у квітні закінчується опалювальний сезон, тож з 01 травня по 30 вересня в Україні будуть надаватись субсидії на неопалювальний сезон. Житлова субсидія на оплату комунальних послуг (теплова енергія, природний газ, електроенергія) для централізованого, автономного та індивідуального опалення буде розраховуватись у квітні та жовтні, залежно від тривалості опалювального сезону, який триває з 16 жовтня по 15 квітня. Для більшості субсидіантів в опалювальному сезоні, житлові субсидії з початком нового періоду призначення, що припадає на початок неопалювального сезону будуть перепризначені автоматично з травня, якщо не змінилися дані про їхній майновий стан, перелік отриманих комунальних послуг чи не відбулися зміни, які стосуються складу домогосподарства/членів сім'ї, на підставі наявної інформації в Пенсійному фонді України. Якщо ж такі зміни сталися, то отримувачі субсидій повинні повідомити про це орган ПФУ протягом 30 днів.

✅Житлова субсидія на новий період призначення, тобто з травня надається за особистим зверненням, якщо в домогосподарстві:

📌є внутрішньо переміщені особи;

члени домогосподарства орендують житлові приміщення та сплачують житлово-комунальні послуги;

📌кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша ніж кількість зареєстрованих;

📌є особи, які не мали доходів за 3 та 4 квартали попереднього календарного року (або їх розмір був менше мінімальної заробітної плати) та не було сплачено єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Також з початком нового календарного року домогосподарство має право звернутися за призначенням субсидії на побутове паливо. В такому випадку заявники можуть звертатись з січня, адже субсидія на побутове паливо надається один раз на календарний рік. Також, крім одноразової виплати субсидії на тверде паливо надається житлова субсидія і на інші наявні комунальні послуги (електропостачання, водопостачання та інше). На такі послуги житлова субсидія надається з місця звернення і до кінця календарного року.

🔸Якщо в опалювальний сезон розмір платежу не перевищував обсягу обов'язкового відсотка платежу, тобто розмір житлової субсидії становив 0 грн, то на неопалювальний сезон вона надається лише на підставі звернення громадянина. Для цього, домогосподарства повинні подати заповнені належним чином заяву та декларацію до органу ПФУ.

🔸Якщо заяву подано протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, то субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання. Є окремі випадки за яких, вказаний термін може бути продовжено.

✅Розрахунок житлової субсидії:

🔸якщо призначається з початку неопалювального сезону (травень), то доходи враховуються за III-IV квартали попереднього календарного року;

🔸якщо призначається з початку опалювального сезону (жовтень), то доходи враховуються за I-II квартали поточного календарного року;

🔸якщо призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону, то доходи враховуються за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії;

🔸якщо призначається з початку опалювального сезону, то доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року, а якщо з початку неопалювального сезону, то в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року;

🔸якщо житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону, то враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія;

🔸якщо субсидія призначається на тверде паливо, то до розрахунку враховуються доходи за попередній календарний рік.

✅Документи на отримання житлових субсидій можна подати особисто у сервісному центрі Пенсійного фонду, надіславши поштою, онлайн через вебпортал ПФУ. Також документи можна подати до відповідних територіальних громад або через Портал Дія.

📣Повідомляємо, що докладніше з інформацією, вимогами та умовами надання житлових субсидій можна ознайомитись в Положенні про порядок призначення житлових субсидій, яке було затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF#Text .