«Що таке гепатит А? Чи є гепатит А професійною проблемою?» – Державна служба України з питань праці

Дата: 14.11.2023 11:30

Що таке гепатит А?

Гепатит А – це інфекційне захворювання печінки, яке спричиняється вірусом гепатиту А (HAV).

Захворювання за ступенем тяжкості варіює від легкого захворювання, що триває 1-2 тижні, до тяжкого, що призводить до інвалідизації, яка триває кілька місяців.

Інфекція гепатиту А не викликає хронічного захворювання печінки і рідко призводить до летального результату. Однак може спричинити гостру печінкову недостатність, яка часто є летальною.

Чи є гепатит А професійною проблемою?

Зазвичай гепатит А не є професійним захворюванням. Але недотримання правил особистої гігієни може призвести до інфікування під час виконання трудових обовʼязків працівниками, які контактують із зараженою їжею, водою, тваринами і людьми.

Зокремапрацівники харчової промисловості можуть опинитися під загрозою інфікування, якщо вони контактуватимуть із зараженою їжею чи водою. Працівники з активним вірусним гепатитом А не повинні готувати їжу для інших.

Медичні працівники не вважаються групою підвищеного ризику для інфікування гепатитом А, якщо вони дотримуються стандартних процедур інфекційного контролю.

Як запобігти гепатиту А на робочому місці читайте на інформпорталі Держпраці: https://www.pratsia.in.ua/safe_work.php