Доброславська громада

Одеська область, Одеський район

Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану

Дата: 14.09.2023 10:53
Кількість переглядів: 37

Фото без опису

Фото без опису

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 25 серпня 2023 р. № 928
Київ

Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що на період воєнного стану:

1) працівникам установ, закладів та організацій, що фінансуються з державного бюджету, які безпосередньо виконують обов’язки та завдання, виплачується щомісячна надбавка за роботу з особливими умовами праці (далі - надбавка) за фактично відпрацьований час:

на територіях можливих бойових дій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (далі - перелік територій), для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій, у граничному розмірі 50 відсотків посадового окладу;

на територіях активних бойових дій, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій, у граничному розмірі 100 відсотків посадового окладу;

2) працівникам надавачів соціальних послуг комунального сектору, що розташовані та безпосередньо надають соціальні послуги відповідно до частини третьої статті 16 Закону України “Про соціальні послуги” (за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), у приміщенні надавача соціальних послуг, за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг, у тому числі на вулиці) на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій), виплачується надбавка за фактично відпрацьований час у граничному розмірі 100 відсотків посадового окладу.

2. Розмір надбавки визначається керівником відповідної установи, закладу та організації за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів у межах фонду оплати праці та за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), а в разі відсутності первинної профспілкової організації - з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників.

Персональний перелік працівників, яким встановлюється надбавка, та розташування робочих місць таких працівників визначаються керівником відповідної установи, закладу та організації шляхом затвердження відповідного переліку працівників, які здійснюють свої повноваження безпосередньо на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій).

Керівники установ, закладів та організацій несуть персональну відповідальність відповідно до закону за нецільове використання бюджетних коштів під час встановлення надбавок працівникам, які здійснюють свої повноваження безпосередньо на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій), та забезпечують недопущення встановлення таких надбавок працівникам, які перебувають за межами відповідних територій.

3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування, військовим адміністраціям населених пунктів (у разі утворення) застосовувати передбачені пунктом 1 цієї постанови положення щодо бюджетних установ, які утримуються з відповідного місцевого бюджету.

4. Рекомендувати керівникам інших суб’єктів господарювання передбачити в галузевих угодах, колективних договорах встановлення надбавки, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, їх працівникам, які безпосередньо виконують свої обов’язки та завдання на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій).

5. Дія цієї постанови не поширюється на військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, та працівників інших державних органів.

6. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 708 “Про особливості оплати праці працівників, які беруть участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, працівників, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також працівників державних і комунальних установ, закладів, організацій, які фінансуються з бюджету і розміщені в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 72, ст. 2432);

постанову Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 468 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 708” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 48, ст. 1643).

7. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73

 

 
Фото без опису Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану
Постанова Кабінету Міністрів України від 25.08.2023 № 928
Прийняття від 25.08.2023
Постійна адреса:
https://zakon.rada.gov.ua/go/928-2023-%D0%BF
Законодавство України
станом на 16.11.2023
чинний

Фото без опису
 

Публікації документа

  • Урядовий кур'єр від 01.09.2023 — № 176
  • Офіційний вісник України від 17.10.2023 — 2023 р., № 84, стор. 57, стаття 4857, код акта 120381/2023

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь