ПРО ЗМІНУ РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Дата: 21.12.2023 12:13

Фото без описуГоловне управління Пенсійного фонду України в Одеській області  нагадує, що згідно  статті 8 Закону України від 09.11.2023  № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» в наступному році планується два підвищення мінімальної заробітної плати:

- у місячному розмірі: з 1 січня — 7100 гривень, з 1 квітня — 8000 гривень;

- у погодинному розмірі: з 1 січня — 42,6 гривні, з 1 квітня — 48 гривень.

Таким чином, з січня 2024 року жодному працівнику, у тому числі у бюджетній сфері, не може нараховуватись заробітна плата менше 7100 грн. за повний місяць, а з квітня — 8000 гривень.

Оскільки збільшується розмір мінімальної заробітної плати, то автоматично збільшується розмір  максимальної  бази для нарахування єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ), яка з 1 січня 2024 року  становить 106500 гривень на місяць, з 1 квітня — 120000 гривень на місяць.

Мінімальний розмір ЄСВ за кожного працівника, який має сплатити роботодавець, з 1 січня 2024 року дорівнює 1562 грн., з 1 квітня — 1760 грн.

Роботодавці! Будьте уважними! Адже правильно та вчасно сплачений ЄСВ  - це зарахований страховий стаж.