Доброславська громада

Одеська область, Одеський район

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)

Дата: 29.12.2023 09:00
Кількість переглядів: 49

Фото без опису

Фото без опису

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 15, ст. 190 із наступними змінами):

1) назву викласти в такій редакції:

"Стаття 11. Право військовослужбовців на охорону здоров’я, медичну допомогу та біологічне батьківство (материнство)";

2) пункт 1 доповнити абзацом десятим такого змісту:

"У період дії воєнного стану військовослужбовці, визначені у підпункті 1 пункту 1 статті 3 цього Закону, мають право на безоплатне отримання медичної послуги, пов’язаної із забезпеченням реалізації їхнього права на біологічне батьківство (материнство), зокрема на здійснення забору, кріоконсервації та зберігання їхніх репродуктивних клітин на випадок втрати репродуктивної функції при виконанні обов’язків із оборони держави, захисту Вітчизни та інших покладених на них обов’язків відповідно до законодавства, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".

2. У статті 95 Закону України "Про Національну поліцію" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 40-41, ст. 379; 2017 р., № 2, ст. 25; із змінами, внесеними Законом України від 15 березня 2022 року № 2123-IX):

1) назву викласти в такій редакції:

"Стаття 95. Медичне забезпечення поліцейських, реалізація права цих осіб на біологічне батьківство (материнство)";

2) частину десяту викласти в такій редакції:

"10. У період дії воєнного стану поліцейським гарантується безоплатне медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності";

3) доповнити частиною одинадцятою такого змісту:

"11. У період дії воєнного стану поліцейські, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, або виконують свої службові завдання в районах воєнних (бойових) дій, користуються правовими і соціальними гарантіями, встановленими абзацом десятим пункту 1 статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім підпункту 2 пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

2. Установити, що:

1) на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, особи рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро України, особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, користуються правовими і соціальними гарантіями, встановленими абзацом десятим пункту 1 статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";

2) порядок направлення осіб, на яких поширюється дія цього Закону, для отримання медичної послуги, передбаченої абзацом десятим пункту 1 статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", встановлюється Кабінетом Міністрів України;

3) у разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією;

4) особи, на яких поширюється дія цього Закону та які до набрання ним чинності за рахунок власних коштів оплачували послугу із зберігання своїх репродуктивних клітин, отримують право на їх подальше безоплатне зберігання відповідно до цього Закону у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3. Кабінету Міністрів України:

1) при підготовці проекту Державного бюджету України на 2025 рік та наступні роки передбачити видатки за окремою бюджетною програмою на реалізацію заходів щодо надання особам, визначеним цим Законом, медичних послуг, необхідних для здійснення забору, кріоконсервації та зберігання їхніх репродуктивних клітин, для забезпечення реалізації їхнього права на біологічне батьківство (материнство) на випадок втрати репродуктивної функції;

2) у тримісячний строк з дня, наступного за днем опублікування цього Закону:

прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону, та забезпечити набрання ними чинності одночасно з набранням чинності цим Законом;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Президент України

В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ

м. Київ
22 листопада 2023 року
№ 3496-IX

 

 
Фото без опису Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)
Закон України від 22.11.2023 № 3496-IX
Прийняття від 22.11.2023
Постійна адреса:
https://zakon.rada.gov.ua/go/3496-20
Законодавство України
станом на 29.12.2023
поточна редакція

Фото без опису
 

Публікації документа

  • Голос України від 23.12.2023 — № 50

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь