Про заходи щодо визначення місць масового відпочинку населення на водних об’єктах

Дата: 29.02.2024 11:59

Із введенням воєнного стану Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», відповідно до наказу начальника Одеської обласної військової адміністрації та командувача оперативно-стратегічного угрупування військ «Одеса» від 16.10.2023 року № 30 «Про встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів на окремих територіях Одеської області в умовах правового режиму воєнного стану» встановлено особливий режим в’їзду/виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів на узбережжі Чорного моря, затоках, у внутрішніх морських водах в межах пляжних зон та на територіях пляжних зон, розташованих у межах прибережної захисної смуги Чорного моря на території Одеської області.

Поряд з цим на водних об’єктах області у 2023 році загинуло 43 людини (з них 3 дитини), в тому числі 14 громадян на території Одеського району Одеської області.

Слід зазначити, що основними причинами загибелі людей на водних об’єктах стали відпочинок та купання в не обладнаних місцях для відпочинку людей, а також нехтування елементарними правилами поведінки на водних об’єктах, більшість загиблих перебувала в стані алкогольного сп’яніння.

Разом з цим відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2017 року № 301, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.05.2017 року за № 566/30434 органи місцевого самоврядування визначають місця масового відпочинку людей, купання, рибальства, використання водних об’єктів з виробничою та фізкультурно-оздоровчою метою. З метою охорони життя і здоров’я громадян також встановлюються місця, де забороняється купання та плавання на човнах, рибальства, а також за певних підстав визначають інші умови, що обмежують загальне водокористування на водних об'єктах, розташованих на їх території.